POBUDZENIE EMOCJONALNE

Posted: November 14, 2014 in Uncategorized

Ta jedna taktyka zapewni ci więcej randek niż najbardziej odjazdowa fryzura czy ubiór, czy nawet świetna posada. Jedno z podstawowych praw kierujących ludzkim postępowaniem jest takie, że gdy jesteśmy pobudzeni i nasze ciało wytwarza adrenalinę, częstym skutkiem ubocznym bywa pociąg do towarzyszącej nam osoby i podniecenie seksualne. Adrenalina wytworzona wskutek dowolnego pobudzenia – strachu, podniecenia, wysiłku fizycznego czy czego tam jeszcze – generuje i wzmaga namiętne uczucia. (Zakładając istnienie elementarnej sympatii).

Ilekroć odczuwamy silne emocje, np. w kinie podczas oglądania strasznego filmu, w trakcie dzikiej jazdy kolejką w wesołym miasteczku czy nawet w sali gimnastycznej podczas ćwiczeń fizycznych, podświadomie po części przypisujemy je osobie, z którą akurat tam jesteśmy. W rezultacie pobudzenie zostaje podświadomie zinterpretowane jako podniecenie i pożądanie seksualne. Gdy następnym razem zobaczysz parę ludzi, którzy wydadzą ci się „na oko” niedobrani, spytaj, gdzie się poznali. Całkiem możliwe, że spotkali się w okolicznościach podwyższonego pobudzenia… być może w sali gimnastycznej lub wówczas, gdy jedna osoba (ta przystojniejsza) była zdeprymowana, zdenerwowana lub czymś podniecona.

Z tego właśnie powodu psychologów coraz bardziej niepokoi tendencja – widoczna w grach wideo, filmach i telewizji – do łączenia przemocy i seksu. Kojarzenie tych dwóch bodźców

–    zadowolenia seksualnego i przemocy – może wzmagać skłonność do przemocy i agresywnych zachowań w trakcie zbliżeń seksualnych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s